DIECEZJA: Zaproszenie Metropolity Gdańskiego na święto patronalne Archidiecezji Gdańskiej ku czci świętego Wojciecha

wpis w: Diecezja | 0

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA ŚWIĘTO PATRONALNE ARCHIDIECEZJI GDAŃSKIEJ KU CZCI ŚWIĘTEGO WOJCIECHA
6 maja br., godz. 12.00

Umiłowani w Panu!
Zbliżają się uroczystości patronalne ku czci Świętego Wojciecha, które w tym roku wpisują się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie, katechetów i siostry zakonne na Mszę Świętą Odpustową sprawowaną także w intencji Ojczyzny w niedzielę, 6 maja br. o godz. 12.00 na Wzgórzu Wojciechowym w Gdańsku – Świętym Wojciechu. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Łukasz Buzun z Kalisza. Braci kapłanów zapraszam do koncelebrowania Eucharystii.
Zachęcam także do włączenia się w tradycyjne piesze pielgrzymki, które z różnych stron Archidiecezji przyprowadzą nas na wspólne świętowanie na Wzgórzu Wojciechowym [według załączonego harmonogramu]. Po liturgii zapraszam na rodzinny piknik i wspólny śpiew pieśni patriotycznych.
Na czas radosnego przeżywania Archidiecezjalnego Święta Patronalnego ku czci świętego Wojciecha, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska, z serca wszystkim błogosławię.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Metropolita Gdański

Piesze pielgrzymki na Wzgórze Świętego Wojciecha:

Archidiecezjalna Pielgrzymka Gdańszczan z relikwiami świętego Wojciecha pod przewodnictwem Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” (wyjście o godz. 9.00 z Bazyliki Mariackiej);

Pielgrzymka Młodych (wyjście o godz. 9.00 sprzed kościoła OO. Franciszkanów pw. Świętej Trójcy w Gdańsku);

Pielgrzymka z Łęgowa (wyjście o godz. 8.30 sprzed kościoła pw. św. Mikołaja w Łęgowie);

Pielgrzymka dekanalna z Pruszcza Gdańskiego (wyjście o godz. 10.00 sprzed kościoła pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim).